vineri, 29 februarie 2008

Juventus vs. Sampdoria

Dupa ce joi s-au calificat cu destul noroc in sferturile cupei Italiei ( gol marcat din penalty in ultimele minute de Alex del Pierro ) dupa ce etapa trecuta au scapat de infrangere la Catania tot dintr-un penalty in ultimul minut , acelasi De Pierro marcator ( e drept ca si golul Cataniei fusese marcat dintr-o pozitie suspecta de offside ) , in partida din aceasta dupa amiaza juventinii spera la mai mult, mai ales ca revine pe teren una din piesele grele - Nedved . Raman in continuare accidentati :Andrade, Zebina, Chiellini, Camoranesi, Belardi plus Nocerino suspendat . Oaspetii nu prea mai pun mari probleme in deplasare , la ultimele 3 meciuri in campionat plus meciul de cupa au facut deplasarea degeaba , nereusind sa scoata nici un punct din aceste depalsari . Probleme ofensive pentru genovezi : Kalu, Montella, Cassano sunt indisponibili pentru meciul din aceasta dupa amiaza. Etapa cu numarul 19 in campionatul italian , incepand cu ora 16:00 Jventus va intalni pe teren propriu pe Sampdoria , intr-un meci extrem de interesant intre ocupantele locurilor 3 si repectiv 7.Juventus este favorita , avand avantajului terenului propriu , dar si datorita jucatorilor mai experimentati si valorosi decat ai celor de la Sampdoria.Juve a obtinu pana acum in campionat 36 de puncte , si se afla la 3 puncte de locul al doilea care este ocupat de Roma.